• Udelenie čestného názvu

Naša škola dostala čestný názov

Obchodná akadémia Mareka Frauwirtha

Dňa 16. 11. 2022 sa v aule našej školy v prítomnosti predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja, pána Jána Luntera; podpredsedu Banskobystrického samosprávneho kraja, pána Romana Malatinca; riaditeľky odboru školstva, pani Janky Slačkovej a iných vzácnych hostí konala slávnostná akadémia.

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku sa uskutočnilo 24.11.2022. Školského kola olympiády sa zúčastnilo 20 žiakov.

Výsledky školského kola Olympiády v anglickom jazyku:

Kategória 2A

1.miesto: Aneta Záchelová II. A

2.miesto: Michaela Auxtová I. A

3.miesto:Laura Štefaniaková II. A

Kategória 2B

1.miesto: Terézia Lichvárová IV. C

2.miesto:Bronislava Krajňáková III. A

3.miesto: Ondrej Brzuľa IV. C

Kategória 2C2

Matej Lukas Howlett I. A

• Súťaž iBobor

Dňa 8. novembra 2022 sa 10 žiakov tretích ročníkov (kategória Senior) a 10. novembra 2022 11 žiakov prvých a druhých ročníkov zúčastnilo medzinárodnej informatickej súťaže iBobor. Potešujúce je, že naši žiaci dosiahli výborný percentil, čo vyjadruje koľko percent súťažiacich malo menej alebo rovnako veľa bodov ako daný súťažiaci.

• Sárova Bystrica

Vo štvrtok 27. októbra 2022 sa v sále Stredoslovenského osvetového strediska Banská Bystrica uskutočnilo krajské kolo súťaže mladých moderátorov a redaktorov s názvom Sárova Bystrica, na ktorom mladí adepti moderátorského remesla predviedli svoj talent a predpoklady pre prácu v rozhlase, či televízii. Do veľmi vyrovnaného zápolenia zasiahli aj naši žiaci: Kristína Račeková z III. C, Emma Vantrubová z II. A a Filip Lašák z I. B triedy.

• Olympiáda o Európskej únii

Dňa 24. 10. 2022 sa štyri súťažné tretiacke tímy zúčastnili elektronického kola Olympiády o Európskej únii. Je to vedomostná súťaž zameraná na prehlbovanie vedomostí študentov o Európskej únii, ktorú organizuje Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Záštitu nad podujatím tento rok prevzala predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

• Svet médií 2

Dňa 24. 10. 2022 sa žiaci 1. až 3. ročníka zúčastnili v aule našej školy audiovizuálnej prednášky pre žiakov stredných škôl s názvom Svet médií 2, ktorá nás preniesla do sveta kinematografie. Nazreli sme do histórie filmu od momentu, kedy sa v ňom sa už začal uplatňovať zvuk. Zistili sme, že reklamná tvorba sa zameriava aj na boj proti drogám, násiliu a alkoholu, ale aj to, aké nápadité a kreatívne je prepojenie sveta hudby a vizuálneho obsahu.

• Sociálne siete a dezinformácie

Dňa 14.10.2022 sa na našej škole uskutočnila školská udalosť, na ktorej sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov. Prednášku organizovalo Kreatívne centrum RTVS v podaní úspešného konzultanta, blogera a cestovateľa Tonyho Dúbravca. Témou prednášky bolo šírenie dezinformácií na sociálnych sieťach, ktoré boli alebo sú momentálne populárne. Okrem témy o dezinformáciach, sme nazreli do sveta konšpiračných teórii a vplyvu sociálnych sieti na každého z nás. Prednáška bola pre všetkých zúčastnených nielen zaujímavou, ale aj vysoko prínosnou.

• Rozbehni sa!

Dňa 26. septembra 2022 sa žiaci tretieho ročníka v rámci voliteľných predmetov zúčastnili úvodného workshopu projektu Rozbehni sa! Žiaci majú možnosť získať pomoc pri hľadaní podnikateľského nápadu a overiť si, či je dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis. Ďalej môžu absolvovať bezplatnú podnikateľskú prípravku a spraviť prvé kroky k rozbehnutiu podnikania so štartovacím balíkom od Rozbehni sa! Veríme, že túto možnosť využijú a aktívne sa do projektu zapoja, získajú tak cenné praktické skúsenosti.

• Rodičovské združenie

Pozývame rodičov na triedne schôdze rodičovského združenia, ktoré sa budú konať dňa 29. 09. 2022 (štvrtok) o 17.00 h v triedach.

Po triednych schôdzach budú pokračovať pohovory rodičov s vyučujúcimi.

Prosíme rodičov o účasť.

Mgr. Lívia Žuffová

• Európsky deň jazykov

Európsky deň jazykov bol vyhlásený v roku 2001 a každoročne ho oslavujeme 26. septembra. Je to deň, ktorý je oslavou jazykovej rôznorodosti členských krajín EÚ a jeho cieľom je podporiť ľudí k učeniu sa nových jazykov.

Dňa 21. septembra 2022 sme si pripomenuli tento deň i na našej škole. Študenti si pripravili zaujímavé prezentácie o Veľkej Británii, Švajčiarsku, Južnej Kórei, Kanade, Japonsku, Španielsku a Francúzsku.

• Otvorenie školského roka 2022/2023

Vážení rodičia, milí žiaci,

dňa 5. septembra 2022 nastúpia žiaci na vyučovanie o 9.00 h.
            Žiaci 1. ročníka sa zhromaždia pred vchodom do auly OA, kde ich privíta vedenie školy a triedni učitelia.
            Žiaci 2. – 4. ročníka vstupujú do budovy žiackym vchodom.

Rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka.

• Športový deň na OA

Záver školského roka na našej škole patril všetkým športovým nadšencom. Organizácia športového dňa sa niesla v olympijskej atmosfére s názvom „Rozhýb svoje telo a myseľ olympijskými aktivitami a podpor EYOF v Banskej Bystrici“. Prinesením olympijskej vlajky, vypočutím si olympijskej hymny a v duchu olympijských hodnôt, ktorými sú fair play, priateľstvo a rešpekt odštartovali jednotlivé súťaže. Už Marcus Tullius Cicero (106 – 43 p. n. l.), rímsky štátnik, rečník a filozof, napísal: „Sila poctivosti je taká veľká, že si ju vážime aj u tých, ktorých sme nikdy nevideli, ale aj – a to je ešte dôležitejšie – u svojich nepriateľov“.

• BBSK
      • Rozbehni sa!